Kabiny

Nasze kabiny lakiernicze wykonane są w formie samonośnych konstrukcji wypełnionych niepalnymi panelami o grubości 40mm. Ich lakierowana powierzchnia zabezpiecza przed korozją oraz ułatwia utrzymanie czystości. Dzięki białemu wymalowaniu, wnętrze kabin może być prawidłowo oświetlone co jest bardzo istotnym elementem w procesie malowania. Stosowanie przez nas oświetlenie to specjalne lampy hermetyczne w wykonaniu przeciwwybuchowym. Barwa światła jest dobrana tak aby barwy oświetlonych przedmiotów były oddawane w sposób naturalny. Wykonanie kabiny pozwala wykorzystać ją zarówno jako obudowę lakierni oraz jako pomieszczenie suszarni.

W przypadku suszarni dzięki zastosowaniu wymiennika ciepła powietrze jest ogrzewane do wymaganej temperatury. Centrala nawiewno-wywiewna zapewnia prawidłowy bilans powietrza cyrkulującego w obszarze całego procesu. Jej zadaniem jest wywiew zanieczyszczonego powietrza (pyły i gazy) poprzez sekcje filtracyjne z komorami rozprężnymi z obszaru malowania oraz dostarczanie w to miejsce oczyszczonego powietrza z niewielkim dodatkiem czystego i ogrzanego (w razie potrzeby) powietrza z zewnątrz.

W przypadku kabin lakierniczych, w ich wnętrzu zainstalowana jest ściana lakiernicza zaopatrzona w specjalny tłumik hałasu poprawiający komfort pracy lakiernika. Dzięki zastosowaniu kaskady filtracyjnej oraz odpowiedniej, bez-szczelinowej konstrukcji kaset filtracyjnych, cały strumień powietrza przechodzi przez filtry. Pozwala to osiągnąć bardzo dobrą skuteczność filtracji, sięgającą 99% wagowej masy zanieczyszczeń w pomiarze grawimetrycznym lub odpowiednio ponad 60% w pomiarze kolorymetrycznym. Specjalna włóknina filtracyjna Paint-Stop, zastosowana w kaskadzie filtracyjnej zapewnia dużą zdolność absorpcyjną pyłów – na poziomie powyżej 3.7g/m2 oraz wysoką temperaturę roboczą – na poziomie do 100° C. Całość procesu wentylacji, ogrzewania i oświetlenia jest kontrolowana poprzez panel sterowania ze sterownikiem mikroprocesorowym o dużych możliwościach programowania.

Zastosowanie profesjonalnych wentylatorów, projektowanych specjalnie dla przemysłu lakierniczego, zapewnia optymalne warunki pracy zestawów filtracyjnych w szerokim zakresie ciśnień. Początkowy spadek ciśnienia może się mieścić w zakresie 100-200 Pa oraz odpowiednio dla końcowego spadku przedział ten wynosi 300-500Pa. Nasze filtry doskonale wpisują się zakres działania wentylatorów co pozwala dopasować parametry wentylacji do aktualnych wymagań procesu malowania. Dodatkowo można zastosować jednorazowe filtry wstęgowe, dzięki którym możliwe jest znaczne obniżenie kosztów eksploatacji lakierni.

Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat CE a dodatkowo urządzenia znajdujące się w komorze lub pracujące w strumieniu powietrza wywiewanego (wentylator wywiewny, oświetlenie-plafony sufitowe) są w wykonaniu przeciwwybuchowym. Panel sterowniczy i okablowanie znajduje się poza komorą wiec może być w wykonaniu standardowym.

Kabiny - przykłady realizacji (1) koral lakiernieKabiny - przykłady realizacji (2) koral lakiernieKabiny - przykłady realizacji (3) koral lakiernie
Kabiny - przykłady realizacji (kliknij aby powiększyć)